Alanadı ve Websitesi Taşıma

Diğer firmalardan hızlı ve daha güvenli hizmet veren LeoTheMaster Hosting’e geçmek için alanadınızı ve/veya websitenizin taşınması için lütfen bizi arayınız.

 

 

leothemater-alanadi-web-tasima

  1. Domaini daha önce almış olduğunuz firmadan “Transfer Kodu”nu öğreniniz. Eğer online olarak transfer kodu sağlanmıyorsa, firma ile iletişim kurarak transfer kodunu temin ediniz.
  2. Domain Transfer sayfamızdan transfer edilecek domainin transfere uygun olup olmadığını, domaini sorgulayınız.
  3. Sorgulama sonucunda domain transfere uygun değilse bunun birden çok nedeni olabilir.
    * Domainin transfer kilidi etkin olması olabilir. Bunu öğrenmek için domainin whois bilgisine erişiniz ve burada durum bilgisi (status) “clientTransferProhibited” şeklinde ise transfere karşı koruma altındadır. Bu durumda yine domaini aldığınız firmadan kilidi açtırmalısınız.
    * Domaini mevcut tescil ettiğiniz firma ile transfer etmek istediğiniz firma aynı registrar otoritesini kullanması olabilir. Bu durumda transfer mümkün olmaz ancak domain taşıma işlemi yapılabilir. Bu işlemi domaini tescillediğiniz firmadan talep edebillirsiniz.
  4. Domainin transfere uygun olması ve siparişi tamamlamanız halinde transfer işlemi hemen başlayacaktır. Domain whois sorgusunda görünen yönetici e-mail adresine onay maili gelecektir.
  5. Gelen maili onayladıktan sonra 1 hafta kadar bir süre içerisinde transfer işlemi tamamlanır.

About the author

1969 yılı Ankara doğumlu, ODTÜ Fİzik mezunu, Raylı sistemler ve toplu taşım işleri ile ilgili müşavirlik yapıyor. Ayrıca İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği başkanı olarak blog ve internet haberciliği ile ilgileniyor...